Bahçeli,Kılıçdaroğlu İstifa Dikta Anayasasına Hayır!

Seçimlerde oyumu HDP'ye verdim. Barajı ucu ucuna geçmesi, barajı geçmediği takdirde AKP'nin mutlak meclis çoğunluğunu elde edeceği düşünülürse kararımın arkasındayım.

 

Devlet Bahçeli partisi haline gelmiş MHP'yi halk cezalandırdı. Bahçeli'yi başından atmamış bir MHP yok olmaya mahkum. Hele AKP'nin "ileri demokratik" dikta anayasasına katkıda bulunursa bu bitiş daha da hızlanır. Bahçeli hamasi nutukları bırakıp derhal istifa etmeli. Ana muhalefet değil, küçük yavru muhalefet olmak hedefe ermek sayılamaz.

 

Kılıçdaroğlu istifa etmeli ve yeniden aday olmamalı. Ya da CHP kurultayı artık sağa kapı açan, geri zekalı danışmanlarla Ekmeleddin gibi adaylar gösteren, Baykal'ı tasfiye etmeyen, Sarıgül'ü aday yapıp İstanbul belediyelerini rantçılara emanet eden Kılıçdaroğlu'nu gönderip, yoksul ve emekçi halka sol söylem ile hitap edecek bir devrimciyi başa getirmelidir. Her seçimde %1 oy artırarak iktidara gelmek için 13 seçim yani 52 yıl geçmesini beklemeyi hiç bir salak başarı sanamaz. Yetti bu dini, sağ, rantçı söylemlerden umut bekleyen sahte sosyal demokratlar! Bunu yapmadıkça oyumu tekrar alamaz CHP! Hele dikta Anayasası için görüşme bile yapması bence CHP'yi bitirir. Diktatörlerle demokratik anayasa yapılamaz.

 

Demirtaş ve HDP'yi azaltan PKK oldu. Sivil siyasetin öne çıkmasını hazmedemedi. HDP PKK terörüne daha net karşı çıkmalı 3. parti konumuna gelmişken. Anayasa değişikliği veya çözüm sürecini AKP ile canlandırma fikrini derhal unutmalı. Diktatörlerle eli kanlı yönetimlerle Kürt sorunu dahil hiç bir sorun demokratik olarak çözülemez. Demokratik olarak eldeki son hakları kullanmalı. Bunları yapmazsa emanet oyumu geri almakta tereddüt etmem.

 

Halkın devirdiği AKP'yi beceriksiz muhalefet geri getirdi!

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !